Bardzo dobry występ drużyn UKS MORENA 2019-02-04 08:24:31        

W sobotę w hali sportowej w Kartuzach odbyła się IX kolejka Pomorskiej Wojewódzkiej Ligi w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii młodziczka. Nasza druga drużyna MORENA II rywalizowała z drużynami a Kartuz i z Sierakowic. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna po bardzo emocjonującym meczu przegrała 0:2(23:25,22:25). W drugim spotkaniu nasza drużyna rozgromiła zespół z Sierakowic 2:0(25:15, 25:11). Zawodniczki nasze robiły sporo błędów w zagrywce, jednak pozostałe elementy gry były bardzo poprawne.

W niedziele nasza drużyna MORENA I wyjechała na ligę do Chwaszczyna. Tam nasz zespół rywalizował z drużynami z Kwidzyna i z Chwaszczyna. W pierwszym spotkaniu nasze zawodniczki pokazały się z jak najlepszej strony, nie dając żadnych szans przeciwniczkom wygrywając 2:0(25:19,25:17). W drugim spotkaniu miastczanki spotkały się z gospodyniami wygrywając także 2:0(25:17, 25:19). W dwóch spotkaniach nasze zawodniczki pokazały wzorowe zagrywki i bardzo dobrą grę w polu. Drużyna grała bardzo równo, nie popełniając większych błędów.

Waldemar Żurawik – bardzo dobre występy dwóch drużyn. Jestem zadowolony z rywalizacji moich zawodniczek. Poprawić należy zagrywkę i odbiór w drużynie młodszej i atak w drużynie starszej. Na cztery spotkania dziewczęta rozegrały cztery równe mecze, co na pewno zaprocentuje w dalszych spotkaniach ligowych i turniejowych.