Oswoić szkołę - o projekcie Nocowanie w SP 3 2019-02-06 12:55:42        

W ramach realizacji projektu wychowawczego uczniowie kl. IV b Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku wraz z wychowawczynią p. Ireną Kiedrowską  oraz rodzicami spędzili w szkole noc z 1 na 2 lutego br. 


Było to nie tylko wspólne nocowanie, ale również szereg ciekawych zajęć integrujących uczniów. Program Nocowania w szkole zawierał gry i zabawy dydaktyczno – wychowawcze integrujące grupę m. in. nocne zwiedzanie szkoły, oglądanie filmu, marsz na orientację po szkole polegający na tym, że uczniowie podzielili się na dwu- i trzyosobowe grupy, których zadaniem było czytanie planów budynku, odszukanie ukrytych na wszystkich piętrach zadań i ich rozwiązanie. Nie było to łatwe, zwłaszcza, że jedynym oświetleniem były latarki dzieci. Gra ta bardzo zaangażowała wszystkich uczniów dzieci i sprawiła im ogromną frajdę. Dla wszystkich przygotowane były nagrody - niespodzianki. Nad przebiegiem i bezpieczeństwem uczniów czuwała wychowawczyni wraz z rodzicami, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Uczniowie byli zachwyceni wspólnie spędzoną nocą w szkole. Zajęcia spodobały się również rodzicom uczniów, którzy nie szczędzili wychowawczyni pochwał. Pojawił się pomysł, aby taką akcję powtórzyć jeszcze w tym roku szkolnym.