Międzynarodowy Plener Malarski w Miastku 2019-07-10 12:17:13        

Już po raz dwunasty odbywa się w Miastku Międzynarodowy Plener Malarski Artyści pracują bardzo intensywnie, utrwalając pejzaże, architekturę i życie naszego miasta i okolic. Poprowadzą też dwudniowe warsztaty plastyczne dla naszych młodych artystów (10-11 lipca w pracowni pani Marzanny Kowalczyk w MGOK Ogólniak).

Uczestnikami Międzynarodowego Pleneru Malarskiego "Miastko 2019", który potrwa do niedzieli, 14 lipca są:  Marta Lukiw-Lubicka ze Lwowa (Ukraina), Natalia Kudriawsewa z Ukraina-Polska, Anastazja Fietisova - Brześć (Białoruś), Barbara Gulbinowicz - Wrocław, Wojciech Górka - Wrocław, Anna Górka  - Wrocław, Ola Kułakowska - Szczecin (studentka) oraz Jerzy Tandecki - Wrocław - kurator pleneru.

Organizatorami pleneru są : Fundacja Semper Fidelis we Wrocławiu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku.

Dziś w Miejsko-Gminnym ośrodku Kultury odbyło się spotkanie pani burmistrz Miastka Danuty Karaśkiewicz z uczestnikami pleneru. Pani burmistrz wyraziła zadowolenie z tego, że taki plener już po raz dwunasty w Miastku się odbywa, a artyści dzielili się wrażeniami z uczestnictwa w plenerze.

- Jestem tu po raz trzeci. Bardzo lubię tu przyjeżdżać, bo atmosfera pleneru znakomita i doskonałe warunki do pracy twórczej - wyjawiła Anastazja Fietisowa.  - Jest tu smacznie, bardzo kulturalnie i w ogóle bardzo mi się podoba ten region - aż do tego stopnia, że wraz z żoną postanowiliśmy przedłużyć swój pobyt w Miastku o kolejny tydzień - dodał Wojciech Górka. Na zakończenie pleneru odbędzie się tradycyjny wernisaż i wystawa poplenerowa, podczas której będzie można obejrzeć i kupić prace naszych artystów. Zapraszamy do parku miejskiego w sobotę, 13 lipca o godz.17:00.