Jedynka na szóstkę z plusem 2019-09-30 15:31:27        

Z loterii, aukcji i wszelkiej sprzedaży udało się zebrać 37.693,62 zł. To efekt olbrzymiej mobilizacji nauczycieli, uczniów i rodziców oraz pozostałych pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku, którzy w minioną sobotę, 28 września zorganizowali festyn "Rodziny Rodzinie". Cały dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację ucznia "jedynki" Tomka i jego mamy Kingi Szlendakowskiej zmagających się z chorobą nowotworową. 

W dalszym ciągu na specjalne konto wpływają kolejne datki. Zatem ostateczny wynik sobotniej zbiórki będzie znany pod koniec tygodnia.

Pani Kinga była obecna na festynie i nie kryła radości ze zorganizowanej akcji, która powstała z potrzeby serca. W organizację i pomoc w festynie włączyły się nie tylko osoby związane z miastecką "jedynką", a także znajomi pani Kingi z jej działalności w Lokalnej Grupie Działania Wrzeciono. Pomagały inne placówki oświatowe, m.in. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Komenda Hufca ZHP, miasteccy przedsiębiorcy, którzy nie szczędzili grosza, biorąc udział w licznych licytacjach. Dla dzieci były dmuchane zamki. Czynne były kawiarenki z tonami ciast upieczonymi przez rodziców, dzieci i nauczycieli, a także restauracyjki z bigosem i pyszną  grochówką. Harcerze serwowali chlebek z dietetycznym smalcem. Można też było kupić tanie książki, zjeść kiełbaskę z grilla, obejrzeć pokazy sportowe, m.in. znakomitego zespołu NASA, pokazy straży pożarnej, i wysłuchać koncertów młodych artystów.

Cała sobotnia akcja to olbrzymi sukces miasteckiej "jedynki", która dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu wszystkich okazała się placówką  na szóstkę z plusem, pełną empatii, Niech te zebrane pieniążki pomogą Tomkowi i pani Kindze w leczeniu i rehabilitacji. Po prostu niech im to wyjdzie na zdrowie!