Młodsza grupa z klas sportowych z SP 3 Miastko na turnieju Szkół Podstawowych w mini piłce siatkowej w Lęborku 2019-10-22 07:57:45        

12 października 209r. w hali sportowej w Lęborku odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Prezesa Klubu. W turnieju rywalizowało kilkadziesiąt drużyn dziewczęcych i kilkadziesiąt drużyn chłopięcych ze szkół podstawowych z trójmiasta i całego pomorza. Dzieci rywalizowały w kategorii dwójek rocznika 2009. Miastczanki pojechały rywalizować trzema dwójkami. Turniej podzielony był na grupy, w których drużyny rywalizowały każdy z każdym do 15 pkt. W trakcie turnieju rozegrano kilkadziesiąt meczów w każdej kategorii. Nasze zawodniczki zagrały na dobrym poziomie, niejednokrotnie rozgrywając mecze na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie nasze drużyny zajęły miejsca: VIII, XII, XVIII na trzydzieści rywalizujących zespołów.

Jest to początek kariery naszych dziewczynek w siatkówce, był to ich dopiero czwarty turniej w życiu, także jesteśmy bardzo z nich zadowoleni. Wielkie podziękowania dla trenerki Violetty Piotrowskiej, która pojechała na cały dzień na turniej do Lęborka. Także trenerka i dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku pokazały się z jak najlepszej strony. Uczennice klas sportowych są zawodniczkami UKS ,,MORENA” – wielkie dzięki – Waldemar Żurawik – trener UKS ,,MORENA”