Grand Prix Polski w Badmintona

2014-10-09 09:19:16

W Bieruniu w dniach 04-05.10.2014 r. w Hali Sportowej odbyło się Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików o Puchar Starosty Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego w Badmintona. W turnieju udział wzięło 163 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Turniej został rozegrany systemem grupowo – pucharowym i stał na wysokim poziomie. Był to pierwszy z pięciu turniejów Grand Prix Polski dla grup wiekowych: junior i młodzik. MKB „Lednik” Miastko reprezentowali: juniorka Aleksandra Paprzycka i młodziczki: Klaudia Ostrowska, Joanna Dorawa, Aleksandra Szweda i Magdalena Wolska. W juniorach Aleksandra Paprzycka w grze pojedynczej wywalczyła V – miejsce. Po wygraniu grupy z Emilią Jaworską MKS „Spartakus” Niepołomice 21:6 i 21:9, w drugiej rundzie pokonała Kamilę Morawską z AZS AGH Kraków 21:9 i 21:9. W grze ćwierćfinałowej przegrała z Oliwią Socha KS „Chojnik” Jelenia Góra 21:12, 12:21 i 15:21. W grze deblowej Ola grając w parze z Edytą Wnęk MKS „Spartakus” Niepołomice zajęła III – miejsce. W młodzikach w grze pojedynczej osiągnęliśmy wyniki: XI miejsca Joanna Dorawa i Klaudia Ostowska, XXI miejsca Aleksandra Szweda i Magdalena Wolska i w grze podwójnej: V – miejsce Joanna Dorawa – Klaudia Ostrowska, na IX – miejscu uplasowała się para Aleksandra Szweda – Magdalena Wolska. „Podsumowując, dobrze spisała się Ola Paprzycka. W grze podwójnej Ola z partnerką po zdobyciu Mistrzostwa Polski nie grały od sześciu miesięcy, więc obie muszą znowu mozolnie pracować nad formą. Natomiast młodziczki Asia i Klaudia miały kiepskie losowanie w singla i w debla. Do Mistrzostw Polski zostało siedem miesięcy. Jest jeszcze czas na poprawienie swoich miejsc na liście rankingowej prowadzonej przez PZBad, która będzie decydować o dobrym losowaniu w Mistrzostwach Polski” dodaje trener Marian Pietruszyński.