Pracowity tydzień miasteckich zapaśników

2015-04-07 07:55:36

Ostatni tydzień przed Świętami Wielkanocnymi był bardzo pracowity dla dwóch najlepszych kadetów Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. Filip Petrończak i Hubert Rudnik przebywali na międzynarodowym zgrupowaniu szkoleniowym Kadry Polski Kadetów (do lat 17) i Juniorów (do lat 20), które odbyło się w miejscowości Dorog (40 km od Budapesztu). Państwa uczestniczące w zgrupowaniu i w zawodach to: Szwecja, Norwegia, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Austria, Serbia, Chorwacja, Włochy, Węgry i Polska. Zgrupowanie szkoleniowe rozpoczęło się międzynarodowym turniejem. W grupie wiekowej kadetów walczyli zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. W kategorii wagowej do 46 kg brązowy medal wywalczył Filip Petrończak. Przegrał tylko jedna walkę o wejście do finału z Węgrem Tamasem Wanicza po bardzo zaciętym pojedynku minimalnie na punkty 11:13, a w walce o brązowy medal pokonał Szweda na punkty 6:2. Drugi nasz zawodnik Hubert Rudnik przegrał swoją pierwszą walkę z medalistą mistrzostw Polski Jakubem Madajem (PTC Pabianice) 4:8. Zawodnik z Pabianic nie doszedł do finału, tym samym pozbawiał Huberta udziału w walkach repasażowych. Hubert został sklasyfikowany w trzeciej dziesiątce w swojej kategorii wagowej do 76 kg. K. Wanke: Uczestnictwo w zawodach i zgrupowaniu w tak doborowej obsadzie międzynarodowej na pewno będzie procentowało w przyszłości. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich wychowanków, a w szczególności z Filipa, który po raz kolejny udowodnił że zdobywa medale nie tylko w Polsce (złote medale w ostatnich dwóch Pucharach Polski) ale i na arenie międzynarodowej. Przed kilkoma miesiącami w Chorwacji zajął drugie miejsce. Filip jest aktualnie najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej w Polsce. Jest on poważnym kandydatem do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy i Świata Kadetów, które odbędą się w miesiącu sierpniu. Najważniejszym startem potwierdzającym klasę naszego zawodnika będą Mistrzostwa Polski Kadetów, które odbędą się pod koniec czerwca we Wrocławiu.