Srebrno – brązowa Ola

2015-04-21 08:51:54

W Białymstoku w dniach 17-19.04.2015.r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintona. W mistrzostwach uczestniczyło 119 zawodniczek i zawodników. MKB „Lednik” Miastko był reprezentowany tylko w juniorach przez: Aleksandrę Paprzycką i Michała Grabowskiego. Ola Paprzycka zdobyła dwa srebrne medale: w grze podwójnej i brązowy w grze mieszanej. W grze podwójnej zagrała w parze z Magdaleną Konieczną z UKS „Hubal” Białystok, natomiast w grze mieszanej wystąpiła razem z Bartkiem Szukała UKS „Orkan” Przeźmierowo. W grze podwójnej Ola z partnerką w pierwszej rundzie miały wolny los w ćwierćfinale wygrały z Magdą Łukasiak MKS „Orlicz” Suchedniów – Anitą Mielniczek UKS „Orbitek” Straszęcin w półfinale pokonały bardzo mocną parę Magdalenę Machnik UKS „Orbitek” Straszęcin – Kornelię Marczak UKS „Plesbad” Pszczyna ale w finale poległy z parą Katarzyna Kutacha UKS „Start” Widełka – Joanna Stanisz UKS „Sokół” Ropczyce. W grze mieszanej nasza zawodniczka razem z partnerem w pierwszej rundzie wygrali z parą Michał Ustimowicz LKS „Technik” Głubczyce – Kornelia Kowalczyk UKS „Kometa” Sianów w ćwierćfinale pokonali parę z numerem jeden Paweł Tomaszewski – Magda Łukasik UKS „Orlicz” Suchedniów. W półfinale czekali na nich bardzo wymagający rywale Robert Mirga LKS „Technik” Głubczyce – Kornelia Marczak UKS „Plesbad” Pszczyna. W tym meczu nasza reprezentantka z partnerem nie sprostali rywalom przegrywając i tym samym Ola z partnerem zdobyła w tych mistrzostwach swój drugi medal tym razem brązowy. Gorzej poszło Michałowi który w grze pojedynczej uplasował się na XVII – miejscu i w grze podwójnej zajął IX – miejsce grając w parze z Mikołajem Kulbotem z KKS „Ruch” Piotrków Trybunalski.