Osiągnięcia szkoły muzycznej 2015-04-23 09:22:02        

W mijającym roku szkolnym PSM I st. im. F. Chopina w Miastku może, podobnie jak w latach ubiegłych, poszczycić się wieloma sukcesami zdobytymi przez naszych uczniów podczas udziału w różnych konkursach:

13 kwietnia 2015 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie odbył się konkurs skrzypcowy pod nazwą VII Kaszubskie Prezentacje Skrzypcowe. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Głąbała – uczennica Pani Jolanty Libickiej oraz Nina Synak z klasy Pani Małgorzaty Matwin-Nowak. Uczennicom akompaniowała Pani Irina Rengach. Konkursowy występ Wiktorii Głąbała został nagrodzony  II miejscem.

23 marca 2015 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie odbyły się XXI Kaszubskie Spotkania Akordeonowe. Udział w nich wzięło 26 akordeonistów w trzech kategoriach, w tym trzech uczniów naszej szkoły: Kacper Łaszcz, Mieszko Topolewski i Maksymilian Synak. Dwóch z nich stanęło na podium. Mieszko Topolewski, z klasy Pana Wiesława Nowaka, zajął II miejsce ex aequo w kategorii V oraz Maksymilian Synak uzyskał III nagrodę ex aequo w kategorii I. Maksymiliana przygotowali: Pan Zdzisław Matwin i Pan Paweł Radecki.

27 marca 2015 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku odbył się IX Konkurs Pianistyczny Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”. Ideą konkursu jest m.in. poznanie i popularyzacja ukraińskiej muzyki fortepianowej. W konkursie wzięło udział 29 uczestników w grupie I i 28 uczestników w grupie II. Po wysłuchaniu gry wszystkich uczestników jury doceniło prezentacje naszych uczniów. W grupie I wyróżnienie przyznano Kindze Parzątka-Lipińskiej (kl. II c. 6). Natomiast w grupie II Zdzisław Grabda (kl. IV c. 6) uplasował się na IV miejscu oraz Natalia Malicz (kl. IV c. 6) zdobyła wyróżnienie. Laureatów przygotował Pan Wiktor Murawski.

25 marca 2015 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku odbyły się XIV Pomorskie Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych. Naszą szkołę reprezentowali fleciści: Magnus Poulsen i Adam Borys – uczniowie Pani Justyny Uśpińskiej. Spośród 39 uczestników w grupie instrumentów dętych drewnianych Magnus Poulsen zdobył wyróżnienie. Flecistom akompaniowała Pani Irina Rengach, którą nagrodzono dyplomem za wyróżniający się akompaniament.

Ze względu na trwający nabór uczniów do PSM I st. gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami rekrutacji na naszej stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły. Badania przydatności kandydatów odbędą się w dniach 25 – 27 maja 2015r.