Morena podbiła pomorze

2015-04-29 07:28:21

W minioną niedzielę w Pucku odbył się turniej Pomorza w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii młodziczek. W turnieju wzięło udział pięć drużyn z terenów Pomorza. Zawody odbywały się systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. W pierwszym meczu Miastko spotkało się z Gdynią, w którym set I wygrały bardzo łatwo. Set II zaczął się bardzo dramatycznie, miastczanki przegrywały 18-10, jednak w końcówce pokazały charakter gry i wygrały. Wynik końcowy 2-0 dla Miastka. Mecz drugi siatkarki z Miastka rozegrały z gospodyniami (z Puckiem) i podobnie przebieg meczu był podobny do pierwszego. Set I wygrały łatwo do 15, a w secie II rywalizacja trwała do końca seta. Jednak mecz zakończył się zwycięstwem Miastka. Trzeci mecz Miastko zagrało z Dębogórzem i to był najłatwiejszy mecz turnieju, nasze siatkarki wygrały 2-0. Ostatni mecz był meczem finałowym z Gedanią Gdańsk. Finał okazał się meczem trudnym, jednak miastczanki podołały rywalkom i zdobyły złoty medal. Najlepszą zawodniczką w drużynie miastka została Martyna Żurawki. Na turnieju gościem był reprezentant Polski w piłce ręcznej Krzysztof Lijewski, który nam gratulował zwycięstwa.