Medale badmintonistów w Kaliszu Pomorskim



 2014-10-16 09:58:55        

W Kaliszu Pomorskim 12.10.2014 r. w hali sportowej Gimnazjum 9 odbyły się Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Badmintona. W mistrzostwach udział wzięło 39 zawodniczek i zawodników reprezentujący kluby: "Pobrzeże" Koszalin, UKSB Bełczna, SKS "Błękitni" Jarosławiec ZKB "Maced" Polanów i MKB "Lednik" Miastko. Turniej stał na średnim poziomie i został rozegrany systemem do dwóch przegranych. Nasi zawodnicy spisali się dobrze. Medalistami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
Kategoria wiekowa do 11 lat:
- gra pojedyncza dziewcząt: I – miejsce złoty medal Sandra Lankamer, II – miejsce sr. medal Kinga Borzyszkowska, III – m. br. medal Natalia Ambroziak,
- gra pojedyncza chłopców: I – m. zł. medal Błażej Lange, II – m. sr. Medal Hubert Gocoł,
- gra podwójna chłopców i dziewcząt: I – m. zł. medal Hubert Gocoł – Błażej Lange, III – m. br. medal Kinga Borzyszkowska – Sandra Lankamer.
Kategoria wiekowa do 13 lat;
- gra pojedyncza dziewcząt: I m - zł. medal Joanna Kosarzycka, V – m. Natalia Maciupa,
- gra pojedyncza chłopców: IV – m. Kasper Jereczek,
- gra mieszana: I – m. zł. medal Kasper Jereczek – Joanna Kosarzycka.
- gra podwójna w klasie otwartej: II – m. dziewcząt sr. medal Joanna Kosarzycka – Natalia Maciupa.
Kategoria wiekowa klasa otwarta senior: I – m. zł. medal Marcin Pietruszyński.
Był to turniej rangi wojewódzkiej i miał za zadanie dać możliwość sprawdzenia się przede wszystkim najmłodszym rocznikom i cel ten został osiągnięty. Zawodnicy mogli zmierzyć się z rówieśnikami z różnych miast i na innej hali, a nikt nie wskaże błędów lepiej, jak rywale podczas gry - zwłaszcza w tym wieku.