Bałtycki Festiwal Nauki w Gimnazjum w Miastku 2015-05-15 11:21:08        

W dn. 22 maja 2015r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku już po raz siódmy odbędzie się Bałtycki Festiwal Nauki. Jest on imprezą popularnonaukową organizowaną przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz inne związane z nauką instytucje naszego regionu. Organizacja miasteckiego festiwalu to ogromne przedsięwzięcie. Od samego początku koordynatorami tej naukowej imprezy są p. Mirosław Hołubowski i p. Teresa Stoltmann – nauczyciele fizyki. Jak co roku do wzięcia udziału w BFN zapraszamy uczniów szóstych klas SP nr 1 i SP nr 2 w Miastku, SP w Dretyniu, Wałdowie, Piaszczynie oraz Słosinku. To dla nich pomysłowi i kreatywni uczniowie klas drugich miasteckiego gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli przygotowali sporo interesujących doświadczeń, prezentacji oraz wystaw m. in.:

  1. Doświadczenia fizyczne: „Muzyczny krąg”, „Pływanie ciał”, „Znikające ciała”, „Źródła napięcia”, „Wulkan” itd.
  2. Pokazy np. „Fizyka ukryta w zabawkach”.
  3. Wystawy - „Niebo wokół nas - Układ Słoneczny” oraz „Wielcy fizycy na osi czasu”.
  4. Prezentacje multimedialne -„Jednostki, jakimi posługuje się ludzkość i ich ewolucja”, „Trucizny w naszym życiu”, „Patroni naszych ulic” oraz wiele innych.
  5. Doświadczenia chemiczne m. in.: „Pasta dla słonia”, Spalanie w kolbie etanolu”, „Paleta barw” itd.

Zapraszamy w najbliższy piątek 22.05.2015r. od godz. 8.30 do Gimnazjum w Miastku. Naprawdę warto w tym dniu odwiedzić NASZĄ SZKOŁĘ.