Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miastka

2015-05-22 11:35:53

W miniony łykend Uczniowski Klub Sportowy ,,MORENA” Miastko i Burmistrz Miastka gościli ponad 100 zawodniczek z terenu całej Polski na XVII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. Turniej odbywał się na dwóch salach sportowych. Jedna grupa rywalizowała w hali OSiR w Miastku, a grupa druga rywalizowała na Sali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. Turniej podzielony był na dwie grupy po pięć zespołów. System gier każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Miastko rywalizowało w grupie A w hali OSiR w Miastku. Pierwszy mecz miastczanki rozegrały z Mistrzyniami Polski z Legionowem. Pierwszy set stał na bardzo wysokim poziomie gdzie dwie drużyny pokazały bardzo wysoki poziom wyszkolenia i ambicji. Jednak rywalki wytrzymały końcówkę i wygrali 25:23. Set drugi należał do rywalek wygrywając set i mecz 2:0. Drugi mecz miastczanki rozegrały z Pomiechówkiem. Jest drużyna z pod Warszawy i był to bardzo ważny mecz, od którego zależały dalsze losy naszej drużyny. Zawodniczki z drużyny przeciwnej były o dwa lata starsze. Set pierwszy rywalki rozgromiły naszą drużynę 25:12. Set drugi także w większości gry należał do rywalek, jednak przy stanie 21:16 dla Pomiechówka, nasze dziewczęta weszły na zagrywkę i wygrały drugiego seta 25:23. Set trzeci był setem turnieju. Nasza zawodniczka Natalia Kuryś weszła na zagrywkę i zdobyła 15 punktów z rzędu i miastczanki wygrały seta 15:0 i mecz 2:1. W następnym meczu miastczanki zagrały z drużyną  z Pucka wygrywając 2:0. Ostatnim meczem w grupie było spotkanie naszej drużyny z Dębogórzem i ten mecz wygrały nasze zawodniczki 2:0. Po rywalizacji w grupach Morena zajęła drugie miejsce i awansowała do finałowej czwórki. Pierwszy mecz finałowy zagraliśmy z drużyną z Braniewa. Nasze dziewczęta zaczęły znakomicie i wygrywały już 19 : 8. W pewnym momencie zawodniczka z Miastka Martyna Żurawik upada na parkiet trzymając się za kolano(okazało się zerwanie wiązadeł krzyżowych). Po zejściu naszej zawodniczki drużyna z Miastka stanęła i przestała grac, przegrywając seta 26:24. Set drugi także bez walki i miastczanki przegrały 2:0. W następnych dwóch spotkaniach nasza drużyna walczyła ale bez zwycięstw. Ostatecznie Miastko zajęło czwarte miejsce na dziesięć drużyn.
Kolejność końcowa:
1 miejsce – Legionowo
2 miejsce – Braniewo
3 miejsce – Nieporęt
4 miejsce – Miastko
Wszystkie drużyny otrzymały puchary z rąk Burmistrza Romana Ramiona. Trzy pierwsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Basara.
Najlepszą zawodniczką w drużynie Miastka została Martyna Żurawik.

Waldemar Żurawik: Bardzo dziękuję Dyrektorowi OSiR i Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy za udostępnienie sal sportowych na czas turnieju.