Turnieje badmintona w Sianowie i Solcu Kujawskim 2014-10-20 13:25:24        

W Sianowie 18.10.2014 r. w hali SP Nr 2 odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych
w Badmintona o „Bursztynową Rakietę” Nr 2. W zawodach udział wzięło 46 zawodniczek i zawodników
z kilkunastu klubów z różnych stron Polski. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo – pucharowym i stały na wysokim poziomie. MKB „Lednik” Miastko reprezentowali w młodzikach: Joanna Dorawa, Klaudia Ostrowska, Aleksandra Szweda, Szymon Cybulski i w młodzikach młodszych: Joanna Kosarzycka, Natalia Maciupa i Kasper Jereczek. Wyniki miasteckich badmintonistów były następujące:

Kategoria wiekowa młodzik:

  • gra pojedyncza młodziczek: I – m. Joanna Dorawa, II – m. Klaudia Ostrowska, III – m. Aleksandra Szweda,
  • gra pojedyncza młodzików: III – m. Szymon Cybulski,
  • gra podwójna młodziczek: I – m. Joanna Dorawa – Klaudia Ostrowska na zdjęciu wyżej,
  • gra podwójna młodzików: I – m. Szymon Cybulski – Norbert Markowski UKS „Kometa” Sianów,
  • gra mieszana młodzików: I – m. Joanna Dorawa – Nestor Gabrysiak UKS „Kometa” Sianów, II – m. Klaudia Ostrowska – Szymon Cybulski.

Kategoria wiekowa młodzik młodszy:

  • gra pojedyncza młodziczek młodszych: I – m. Joanna Kosarzycka na zdjęciu poniżej, IX – m. Natalia Maciupa,
  • gra pojedyncza młodzików młodszych: IV – m. Kasper Jereczek,
  • gra podwójna młodziczek młodszych: III – m. Joanna Kosarzycka – Natalia Maciupa,
  • gra mieszana młodzików młodszych: III – m. Joanna Kosarzycka – Kasper Jereczek.

Był to turniej klasyfikowany, zwycięzcy otrzymali medale, upominki i punkty, a pozostali jeśli wygrali przynajmniej jedną grę to też zdobyli punkty do rankingu PZBad. Bardzo dobrze spisała się Joanna Dorawa wygrywając w trzech grach (singiel, debel i mikst) i została najlepszą zawodniczką turnieju. Pomału w jej ślady idzie Joanna Kosarzycka. Był to też drugi turniej z cyklu o „Bursztynową rakietę”. Nagrodę główną może zdobyć zwycięzca lub zwyciężczyni w tym cyklu tylko za grę pojedynczą i pod warunkiem, że weźmie udział we wszystkich pięciu turniejach oraz wygra cztery z nich. Na razie po dwie wygrane mają w kategorii młodzik Joanna Dorawa i Nestor Gabrysiak UKS „Kometa” Sianów, natomiast w kategorii młodzik młodszy na zdobycie głównej nagrody mają szanse wśród dziewczyn Joanna Kosarzycka MKB „Lednik” Miastko, wśród chłopców Maciej Kruszyński ZKB „Maced” Polanów i Maciej Urbaniak UKS „Kopernik” Słupca.

W tym samym czasie nasi zawodnicy: junior Michał Grabowski, juniorzy młodsi Paweł Szweda i Łukasz Stępniewski wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Juniorów i Juniorów Młodszych w Solcu Kujawskim o „Puchar Kujaw”. Turniej został rozegrany systemem grupowo – pucharowym i stał na dobrym poziomie. W turnieju udział wzięło 38 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z różnych stron Polski. W juniorach Michał Grabowski zagrał tylko w grze pojedynczej i zajął II – miejsce. W juniorach młodszych w grach pojedynczych nasi zawodnicy wywalczyli miejsca: Paweł Szweda III – miejsce, Łukasz Stępniewski uplasował się na VII pozycji. Oboje w grze podwójnej uplasowali się na III – miejscu.