Michał Kapiszka znowu niepokonany

2014-10-27 13:19:18

Michał Kapiszka w kategorii wagowej do 73 kg wygrał kolejne Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach , tym razem w stylu klasycznym. W Żukowie, bo w tym mieście odbyły się zawody, startowało 68 zawodników z 14 klubów z województwa Wielkopolskiego, Lubuskiego, Zachodniopomorskiego i Pomorskiego. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 3 zawodników. Najlepiej zaprezentował się Michał Kapiszka, który w kategorii wagowej do 73 kg wywalczył złoty medal. Michał w finale pokonał Bartosza Pieczonke (UKS Jedynka Kostrzyn) przez położenie na łopatki. Miejsca pozostałych zapaśników:
Jacek Kazimierczak (42 kg) – siódme miejsce
Patryk Fiedorowicz (59 kg kg) – dziewiąte miejsce

K. Wanke: Michał Kapiszka udowodnił na tych zawodach, że jest wszechstronnym zawodnikiem. Przed tygodniem zwyciężył w  Koszalinie w stylu wolnym, a teraz w Żukowie. Należy nadmienić, że Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są dla młodzików najważniejszą imprezą w roku zaraz po Mistrzostwach Polski.

ZKS Miastko poszukuje sponsora na wyjazd naszych młodziczek i młodzików na MP, bo oni śmiało podążają śladami naszych reprezentantów.