Żegnamy kolegę Ryszarda 2015-11-06 14:00:48        

Dziś w nocy (z czwartku na piątek) zmarł Ryszard Ringwelski, nasz Przyjaciel i Współpracownik. Z wielkim bólem i zalem żegnamy Kolegę, z którym niektórzy z pracowników Urzędu Miejskiego w Miastku współpracowali przez kilkanaście lat. Ryszard był wzorowym pracownikiem. Znali go w gminie Miastko prawie wszyscy. Był urzędnikiem cenionym ze względu na fachowość i znajomość przepisów prawa budowlanego. Jako inżynier budownictwa ostatnio pracował w miasteckim ratuszu na stanowisku inspektora ds. planowania przestrzennego i ochrony zabytków. Zawsze otwarty na problemy petentów, które starał się jak najszybciej rozwiązywać. Ukochał Miastko, całkowicie poświęcając się pracy na rzecz rozwoju gminy. Niestety w ostatnim dniu sierpnia br. zdiagnozowano u Niego nowotwór krwi, jakim jest ostra białaczka limfoblastyczna. Niezwłocznie trafił na oddział hematologiczny Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku, gdzie lekarze podjęli walkę z jego chorobą za pomocą chemioterapii. Żona, rodzina i przyjaciele zainicjowali organizację Dnia Dawcy w Miastku dla niego i innych potrzebujących przeszczepienia pacjentów, a Ryszard i jego żona Agnieszka zgodzili się zostać twarzami tej akcji. Byliśmy pełni nadziei, że organizując tę akcję znajdziemy Mu genetycznego bliźniaka, a jeżeli nie uda się tego dokonać w naszym środowisku, to na pewno pojawi się taka osoba gdzieś w świecie, jak to się stało w przypadku Wojtka Macieszy. Chory na białaczkę otrzymał przeszczep szpiku od dawcy mieszkającego w Niemczech.
Wczoraj zorganizowaliśmy specjalną konferencję prasową z udziałem osób cieszących się zdrowiem po przeszczepie szpiku. Zobaczyliśmy jak wielkim darem jest życie dane choremu przez dawcę szpiku. Rozstaliśmy się  z nadzieją, że jeszcze Rysiu będzie się kiedyś śmiał ze swego przypadku i cieszył pełnią życia, jak to dziś robi pan Wojtek i tysiące innych osób wyleczonych z białaczki. Niestety po kilkunastu godzinach Agnieszka otrzymała ze szpitala w Słupsku tragiczną wiadomość, że Ryszard odszedł...
Rodzinie Kolegi Ryszarda, a przede wszystkim Jego Małżonce Agnieszce, która tak dzielnie towarzyszyła Mu w ciężkich chwilach, w imieniu władz Gminy Miastko, wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej, instytucji i jednostek współpracujących oraz wielu innych jego przyjaciół i znajomych - składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia. Agnieszko, łączymy się z Tobą w bólu i żalu. Rysiu! Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach!
Różaniec odbędzie się w szpitalnym prosektorium w sobotę, 07 listopada i niedzielę, 08 listopada o godz. 17.00, a w poniedziałek, 09.11. o godz. 11.00. Uroczystości pogrzebowe św. pamięci Ryszarda odbędą się w poniedziałek o godz. 12.00 w kościele p.w. NMP Wspomożenia Wiernych, a po mszy nastąpi wyprowadzenie zwłok na stary cmentarz w Miastku.