Kolejny sukces miasteckich gimnazjalistów 2015-12-01 08:36:37        

Trzy zespoły uczniów z Gimnazjum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Jana Pawła II w Miastku zakwalifikowało się do finału Wojewódzkiego Konkursu „Śladami wolności – auf den Spuren der Freiheit – 25 lat jedności Niemiec”.Centrum Herdera przy Uniwersytecie Gdańskim zorganizowało Konkurs „Śladami wolności – auf den Spuren der Freiheit – 25 lat jedności Niemiec”. Konkurs był adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych woj. pomorskiego i realizowany był w formie projektu edukacyjnego. Zadaniem trzyosobowych zespołów uczniowskich było opracowanie planu dwudniowej wycieczki klasowej do Niemiec, której motywem przewodnim miały być wydarzenia z roku 1989/90, dzięki którym Polska i inne kraje Europy Środkowo – Wschodniej odzyskały swoją suwerenność, a Niemcy mogły się zjednoczyć. Konkurs jest współfinansowany przez Instytut Goethego w Warszawie.
Trzy zespoły uczniowskie z naszego gimnazjum pod opieką nauczycielki j. niemieckiego,      p. Lidii Rekowskiej, przystąpiły do prac projektowych. Uczniowie na przełomie października i listopada opracowali program wycieczki, kosztorys oraz listę ryzyk i zachowania w problematycznych sytuacjach. Cała praca nad projektem została udokumentowana, a prace w formie albumów zostały przesłane do Centrum Herdera w Gdańsku.
Z całego woj. pomorskiego wyłoniono 12 zespołów, które 10 grudnia 2015r. wezmą udział w finale konkursu w Gdańsku i przedstawią swoją pracę za pomocą prezentacji Power Point. Podczas finału zostanie wyłonionych 5 zespołów, które zostaną laureatami konkursu. Nasze gimnazjum będą reprezentować wszystkie trzy zespoły, które zgłosiły się do projektu i zakwalifikowały się do finału.

Oto skład poszczególnych zespołów:

Zespół 1

  1. Marlena Parzątka – Lipińska kl. III e
  2. Wiktoria Lewandowska kl. III e
  3. Patrycja Dzięcioł kl. III e

Zespół 2

  1. Karolina Szyca kl. II d
  2. Malwina Pałubicka kl. II d
  3. Patrycja Porożyńska kl. II d

Zespół 3

  1. Dominik Zmuda – Trzebiatowski kl. II b
  2. Dominik Wójtowicz kl. II b
  3. Wiktor Gajewski kl. II b

Wszystkie zespoły pracują aktualnie nad prezentacją multimedialną, którą przedstawią jury i innym uczestnikom konkursu podczas finału. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i trzymamy za nich kciuki.