Spotkanie autorskie z Pauliną Hendel w ZSP w Łodzierzy 2015-12-01 10:19:02        

W świecie duchów i demonów-miastecka pisarka Paulina Hendel spotkała się z młodzieżą w ZSP w Łodzierzy.
Wydarzenie to miało na celu m.in. propagowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz prezentację trzech powieści z cyklu pt. „ Zapomniana księga” Pauliny Hendel. Pisarka z łatwością nawiązała świetny kontakt z młodzieżą i stworzyła bardzo miłą, chwilami tajemniczą atmosferę.
- Paulina wprowadziła nas w fascynujący świat swoich powieści, przypomniała nam o dawnych wierzeniach naszych przodków, pomogła zrozumieć stare zabobony związane z duchami, demonami i zjawami. Uświadomiłam nam jak cienka jest granica pomiędzy rzeczywistością, a tym co jest tylko wytworem ludzkiej wyobraźni. Jej prezentacja była dla nas ciekawą lekcją literacką oraz podróżą do ludowej przeszłości i fantastycznej przyszłości – powiedziała organizatorka spotkania Katarzyna Tamborska.
 - „Zapomniana Księga” jest swoistą podróżą w czasie. Sprawdza,
jak poradzi sobie współczesny, młody człowiek rzucony w świat pozbawiony prądu, internetu i innych, najnowszych zdobyczy techniki.
Uzmysławia, jak ważne jest pragmatyczne podejście do nauki, co jest niezmiernie potrzebne w społeczeństwie, w którym na wszelkiego rodzaju testach umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce wypada najsłabiej. Młodzi ludzie muszą sobie uświadomić, że nie mogą bazować wyłącznie na internecie i telefonii komórkowej.
Ponadto, „Zapomniana Księga” podkreśla wartość słowa pisanego jako ważnego źródła wiedzy, a jej bohaterowie, aby nie zatracić człowieczeństwa, muszą zachować to, co najlepsze z minionej epoki i kreując nową przyszłość, nie powtarzać błędów przeszłości. – wyjaśniła pisarka Paulina Hendel.
Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z książką. Zwłaszcza z taką, która „wciąga” i dosłownie pochłania czytelnika. Taką lekturą jest właśnie „Zapomniana księga”. Można ją znaleźć m.in. w bibliotece ZSP w Łodzierzy.