Turniej w Człuchowie

2015-12-02 08:19:34

W sobotę 28 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Człuchowie odbył się turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców o puchar Starosty Powiatu Człuchowskiego. Zawody to cykl czterech turniejów, po których wyłoni się zwycięzca całych zawodów. W turnieju wzięło udział 20 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców. Miastko rywalizowało w kategorii dziewcząt. Szkoła podstawowa nr 1 z oddziałami sportowymi w Miastku wystawiło trzy drużyny. Jedna drużyna z klas szóstych i dwie drużyny z klas piątych. Drużyny rywalizowały w grach w czwórkach. Turniej dziewcząt podzielony był na cztery grupy po pięć zespołów. System gry do 15 pkt. każdy z każdym. Po grach eliminacyjnych Miastko I awansowało do finału A o miejsca 1 – 4. Miastko III awansowało do finału B o miejsca 5 – 8, Miastko II awansowało do finału C o miejsca 9 – 12. Po grach finałowych Miastko I wygrało cały turniej zdobywając pierwsze miejsce, Miastko III zajęło VIII , Miastko II zajęło XVIII miejsce na dwadzieścia drużyn. Bardzo dobry występ naszej drużyny w klasach szóstych. Jeżeli chodzi o klasy piąte oczekiwania były wyższe. Jednak o rok młodsze nasze dziewczęta od pozostałych przeciwniczek nie wytrzymały presji . Bardzo zła gra zagrywki, trema i ogromna hala. Jeżeli chodzi o technikę to wielkie pochwały. W turnieju brały udział drużyny z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.