Koncert AIDS i rozstrzygnięcie konkursu Nałogi z drogi 2015-12-07 16:00:28        

Dnia 1 grudnia 2015r.  z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Miastku zorganizował XXIII edycję Koncertu „Panorama Życia”, podczas którego zgromadzona publiczność z gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych mogła obejrzeć bogaty program artystyczny.
Wystąpili:
1.Teatr młodzieżowy „W świecie masek” – spektakl „Gdzie byłeś Boże?”
2.Patrycja Brzozowska – piosenka „To tylko taniec”
3. Julia Szultka –wiersz ”Sen”
4. Duet: Patrycja Bronk i Julia Wójcik- piosenka „O mnie się nie martw”
5.Konrad Szymanowski – piosenka „Flashlight”
6. Zespół taneczny RYTM – taniec „Wielkie porządki”
7. Sandra Wiśniewska – wiersz „Cichy szept”
8. Iga Konwerska – piosenka „Płacze moje serce”
9.Zespół taneczny MINI FLEKS – „Mix taneczny”
 Artystyczne prezentacje przeplatane były informacjami o wirusie HIV oraz AIDS podawanymi przez konferansjerów.
Ponadto 17 laureatów XIII Konkursu Literackiego pn.”Nałogi z drogi” otrzymało nagrody ufundowane przez MGKRPA w Miastku. Byli to:
W kat. I – uczniowie gimnazjum  POEZJA- Natalia Dutka z kl. III B Gimnazjum w Miastku – II miejsce, Aleksandra Krochmalska z kl. III A Gimnazjum w Miastku – III miejsce. PROZA, INNE FORMY - Michalina Pruszak z kl. III Gimnazjum, ZS w Dretyniu – I miejsce, Natalia Peta z kl. II B z Gimnazjum w Miastku – II miejsce, Patrycja Bronk z kl.II F Gimnazjum w Miastku – III miejsce, Katarzyna Bartczak z kl.II Gimnazjum i Natalia Ganżumow z kl.IGimnazjum ZS w Dretyniu-wyróżnienia.

W kat.II – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – POEZJA - Agnieszka Bohdan z teatru młodzieżowego ”W świecie masek” PMDK w Miastku – I miejsce, Adrianna Ginter z teatru młodzieżowego ”W świecie masek”  PMDK w Miastku – II miejsce, Maja Zwierzchowska z kabaretu „Szpilka” PMDK w Miastku – III miejsce, Marika Kornaś z kl.I A LO, ZSOiT w Miastku – wyróżnienie, Adrian Krysiak z teatru młodzieżowego „W świecie masek” PMDK w Miastku – wyróżnienie, Patryk Bojdo z kl. II LW, ZS w Białym Borze – wyróżnienie.  PROZA I INNE FORMY - Ewa Major z kl.II B LO, ZSOiT w Miastku – I miejsce, Anita Kropidłowska z kl.IV TŻ, ZSP w Łodzierzy – II miejsce, Estera Faleńczyk z kl.I A LO, ZSOiT w Miastku – III miejsce