Turniej siatkówki 2015-12-14 14:14:06        

Dnia 13 grudnia 2015r. w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku odbył się Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku Pana Lecha Warsińskiego. W turnieju brały udział dziewczęta Uczniowskiego klubu sportowego MORENA. Były to zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami Sportowymi w Miastku, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku i z Gimnazjum z oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Miastku. Turniej rozgrywany był w kategorii czwórek. W turnieju rywalizowało siedem zespołów. System gier to rywalizacja każdy z każdym jednego seta do 25 pkt. Z Gimnazjum rywalizowały trzy drużyny, z klas piątych trzy drużyny i z klas szóstych jedna drużyna. Po rozegraniu wszystkich gier końcowa klasyfikacja jest następująca:
1 miejsce – Gimnazjum 1, 2 miejsce – Gimnazjum 2, 3 miejsce – klasa VI, 4 miejsce – klasa V 1, 5 miejsce – Gimnazjum 3, 6 miejsce – klasa V 3, 7 miejsce – klasa V 2.
W turnieju wystąpiły 32 zawodniczki. Trzy pierwsze drużyny otrzymały medale i puchary z rąk Dyrektora Pana Lecha Warsińskiego. Wszystkie zawodniczki otrzymały dyplomy. Jest to kolejny turniej cykliczny naszego klubu. Bardzo mnie cieszy wzorowy udział naszych dziewcząt. Jest integracja dziewcząt starszych z młodszymi i co ważne ponoszenie poziomu gier. Obecnie nasz klub składa się z pięciu grub wiekowych:
Grupa 1 – klasy I – III – 28 osób, Grupa 2 – klasy IV – 12 osób, Grupa 3 – klasy V – 16 osób, Grupa 4 – klasy VI – 14 osób, Grupa 3 – Gimnazjum – 16 osób.