Klasy sportowe dają o sobie znać

2016-01-11 13:47:11

W sobotę w Zespole Szkół Sportowych w Człuchowie odbył się turniej mini piłki siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Człuchowskiego. W turnieju brało udział 24 zespoły z kilkunastu szkół podstawowych z województwa pomorskiego i kujawsko- pomorskiego. Turniej podzielony był na cztery grupy po sześć zespołów. W grupach mecze grało się do 11 pkt. w finale do 15 pkt. Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami sportowymi w Miastku wystawiła trzy zespoły. Jedna drużyna z klas szóstych i dwie drużyny z klas piątych. Po grach eliminacyjnych Miastko I awansowało do finału A o miejsca 1-4.W finale Miastko I po rywalizacji zajęło drugie miejsce w turnieju zdobywając srebrny medal. Miastko III awansowało do finału B i po grach finałowych zajęło 7 miejsce. Miastko II zajęło miejsce 10. Miejsce bardzo dobre oraz gra klas piątych była bardzo dobra. Dziewczęta z klas piątych rywalizowały z klasami szóstymi i radziły sobie bardzo dobrze. Bardzo dobre zagrywki naszych zawodniczek, to najsilniejszy punkt naszych dziewcząt.