Zapaśnicy z Miastka polubili srebro

2016-02-01 12:45:33

W Lubichowie koło Starogardu Gdańskiego odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików. W zawodach wystartowało 150 zawodników z 15 klubów w tym bardzo silna ekipa z Kaliningradu (Rosja). W młodzikach (do lat 14) srebrny medal wywalczył Piotr Ziembicki w wadze do 29 kg. Piotrek stoczył razem 3 walki. Walkę finałową przegrał z Timoteiem Fursovem (Rosja) przez położenie na łopatki. W tej samej kategorii wagowej brązowy medal wywalczył Wiktor Wojciechowski. Drugi srebrny medal wywalczył Jakub Dobrowolski w wadze do 59 kg. W jego wadze startowało 7 zawodników. Po wygraniu dwóch walk Kuba uległ w finale Natanowi Brzozowskiemu (Cartusia Kartuzy). Przegrał z nim przez położenie na łopatki. W mini zapasach srebrny medal wywalczył Hubert Wojciechowski w wadze do 31 kg. W finale przegrał z Igorem Dąbrowskim (Morena Żukowo) przez położenie na łopatki. Srebro również wywalczył Antonii Marczyński w wadze do 37 kg. W walce finałowej przegrał z Noe Wolskim (Cartusia Kartuzy) przez przewagę techniczną. Nasza jedyna zawodnicza Agata Kazimierczak była piąta w wadze do 56 kg.
K. Wanke: Poziom zawodów był wysoki. Wszyscy nasi zawodnicy walczyli bardzo ambitnie. Na wyróżnienie zasługuje Jakub Dobrowolski, który poczynił w ostatnim czasie duże postępy. Na pochwałę zasługuje również nasza brązowa medalistka MP Młodziczek. Agata Kazimierczak walczyła ze starszymi i silniejszymi zawodniczkami (kadetkami) w wyższej kategorii wagowej. Agata wygrała tylko jedną walkę na 3 stoczone. Szkoda, że w czterech walkach finałowych nie udało się moim zawodnikom wywalczyć chociaż jednego złotego medalu.