Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików w stylu klasycznym o Puchar Wójta Gminy Kolbudy

2016-02-08 12:21:38

W minioną niedzielę w Kolbudach odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików w stylu klasycznym o Puchar Wójta Gminy Kolbudy. W zawodach wzięło udział 80 zawodników z 8 klubów woj. pomorskiego w tym liczna ekipa z Kaliningradu. W mini zapasach bardzo dobrze powalczył 8-letni Sebastian Tandecki w wadze do 25 kg. Zdobył on złoty medal. Wygrał trzy walki. Sebastian stoczył bardzo zacięty pojedynek półfinałowy z Egorem Popovem (Kaliningrad) wygrywając z nim na punkty Złoty medal również wywalczył Hubert Wojciechowski w wadze do 33 kg. W finale pokonał Stanisława Baładygę (Achilles Kolbudy) przez położenie na łopatki. Drugie miejsca wywalczyli: Witold Szor (37 kg). W finale przegrał z Noe Wolskim (GKS Cartusia Kartuzy) przez położenie na łopatki. Bartłomiej Tandecki (41 kg). W walce finałowej przegrał z Jakubem Sienkiewiczem (Ajas Gdańsk) przez położenie na łopatki. W grupie wiekowej młodzików dla ZKS Miastko przypadły dwa medale. Srebrny medal wywalczył Wiktor Wojciechowski w kategorii wagowej do 32 kg. W finale przegrał z zawodnikiem Kaliningradu Timoteiem Fursovem na punkty. Brązowy medal wywalczył Kacper Karaśkiewicz w kategorii wagowej do 35 kg. W klasyfikacji klubowej ZKS miastko uplasował się na 5 miejscu.