Ferie w bibliotece 2016-02-19 13:18:58        

W poniedziałek, 15.02. Bibliotece rozpoczęły się ferie zimowe. Pierwsze spotkanie rozpoczęto od  konkursu plastycznego p.h. "Uroki zimy" , następnie odbył się  turniej gier stołowych oraz zajęcia "Łamanie szyfrów" - rozwiązywanie różnych krzyżówek i zagadek.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodycze.
16.02.2016 r. W drugim dniu  ferii zimowych przeprowadzono zabawę - kalambury p.h. Tajemnicze wyrazy i hasła". W tej konkurencji rywalizowały dwie grupy dziewcząt i chłopców, którzy w końcowym wyniku uzyskali remis.  Odbyły się również warsztaty plastyczne "Bałwanki i śnieżna kula", podczas których uczestnicy tworzyli kule z własnymi pomysłami. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w zwiedzaniu Izby Pamięci Ks. gen. Bernarda Wituckiego.
17.02.2016 r.  Środa to dzień rywalizacji i sprawdzenia się z wiedzy ogólnej w turnieju wiedzy p.h.  "Jaką masz pamięć" , a także   wykazaniu się zdolnościami plastycznymi w konkursie plastycznym p.n."Znaki zodiaku" . Przed rozpoczęciem zajęć dzieci wykorzystały czas, grając w gry planszowe.
Laureaci turnieju wiedzy i konkursu plastycznego otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodycze.
18.02.16 r. Czwartek w czasie ferii, to dzień konkursu "Mistrz klawiatury" , zwiedzania wystaw w CIT w Miastku i rozgrywek gier stołowych w ramach projektu edukacyjno-ekologicznego "Zielone Gry".   Bibliotekę i CIT odwiedziły w tym dniu również dzieci z Przedszkola Nr 1.  W bardzo miłej atmosferze przeprowadzono dodatkowo zabawę kalambury w formie pantominy, w której rywalizację wygrała  grupa "Różowa".
Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy słodycze. W pierwszym tygodniu ferii zimowych w filii w Słosinku przeprowadzono konkurs plastyczny pt."Mój pomysł na ferie", zorganizowano gry i zabawy zręcznościowe dla drużyn oraz dzień pieczenia gofrów.