Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików 2016-03-01 10:13:10        

W Kartuzach w dniu 27.02.2016 odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Kadetów i Juniorów o Puchar Burmistrza Kartuz w zapasach  w stylu klasycznym. Natomiast dla młodzików była to Bałtycka Liga Młodzików. W zawodach wystartowało 125 zawodników z 12 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 9 zawodników. W grupie wiekowej kadet-junior złoty medal wywalczył Jacek Kazimierczak w wadze do 54 kg. W finale Jacek rzutem przez biodro położył na łopatki Macieja Florkowskiego (Sokół Lubawa). Brązowy medal w wadze do 74 kg wywalczył Piotr Zabłocki. Przegrał tylko jedną walkę z Patrykiem Bednarzem (ZUKS Łękinia - gmina Koczała) na punkty przy remisie 1:1, ponieważ zawodnik z Łękini zdobył punkt jako ostatni, co w przepisach zapaśniczych oznacza zwycięstwo. W kategorii wagowej do 84 kg trzecie miejsce zajął Paweł Zabłocki. Paweł przegrał tylko jedną walkę ze starszym zawodnikiem z Żukowa Kacprem Klasą przez położenie na łopatki. W grupie wiekowej młodzików pierwsze miejsca zajęli:
-  Piotr Ziembicki (29 kg). W walce finałowej rzucił na łopatki Oliwiera Dobkę (Cartusia Kartuzy).
- Kacper Karaśkiewicz (35 kg). W walce finałowej zdecydowanie wygrał z Nikodemem Cyrockim (Morena Żukowo). Położył go na łopatki przy stanie punktowym 8:0.
Srebrny medal wywalczył Wiktor Wojciechowski (32 kg). Wiktor w walce finałowej przegrał z Jakubem Łupaszewskim (Sokół Lubawa) przez przewagę techniczną 6:14. Również „srebro” wywalczył Jakub Dobrowolski (59 kg). W finale Jakub przegrał z Oliwierem Godzińskim (Cartusia Kartuzy) przez położenie na łopatki.W minizapasach dobrze zaprezentował się Jacek Wysocki (25 kg) zdobywając srebrny medal. Jacek walkę finałową przegrał z Błażejem Kowalczukiem (Cartusia Kartuzy) na punkty. Kolejny srebrny medal wywalczył Witold Szor w kategorii wagowej do 36 kg). Witek w finale przegrał z odwiecznym rywalem Karolem Bińczykiem (ZUKS Łękinia) przez przewagę techniczną.
K. Wanke: Wszyscy moi podopieczni walczyli bardzo ambitnie. Cieszy mnie wysoki poziom moich kadetów, którzy wygrywali ze starszymi juniorami. Niepocieszony był Piotr Zabłocki, który przegrał przy remisie 1:1 z Patrykiem Bednarzem. Walka była bardzo wyrównana i za spokojna jak na naszego wicemistrza Polski. Z niecierpliwością czekamy teraz na występ Piotrka w Pucharze Polski, który odbędzie się w Warszawie w dniach 11-13.03.2016. Na tych zawodach Piotrek będzie chciał zwyciężyć w swojej kategorii wagowej i zostać potencjalnym kandydatem do występu w MŚ i ME Kadetów.