Otwarty turniej Badmintona 2016-03-07 15:30:08        

W Sianowie 05.03.2016r.odbył się Otwarty Turniej: Juniorów, Młodzików i Młodzików Młodszych w Badmintona oraz finał BURSZTYNOWEJ RAKIETY nr 6.Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym i stał na wysoki poziomie. Frekwencja dopisała, bo rozegrano aż 140 meczy, a w zawodach uczestniczyło 7 klubów z: Miastka, Polanowa, Solca Kujawskiego, Gdańska, Sławna, Bytowa i gospodarze z  Sianowa.
MKB „Lednik” Miastko reprezentowali w Młodzikach: : Szymon Cybulski, Joanna Kosarzycka, a w Młodzikach Młodszych: Natalia Maciupa, Hanna Bublewicz, Kasper Jereczek i Błażej Lange.
Zwycięzcami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:
MŁODZIK
- gra pojedyncza dziewcząt: IV- Joanna Kosarzycka
- gra podwójna dziewcząt: IV- Joanna Kosarzycka i Michalina Prendecka Polanów
- gra podwójna chłopców: II- Szymon Cybulski i Adam Bibik  Łódź
- gra mieszana: I- Szymon Cybulski i Laura Bujak Bytów
MŁODZIK MŁODSZY
- gra pojedyncza dziewcząt: IV- Natalia Maciupa, V- Hanna Bublewicz
- gra pojedyncza chłopców: I- Kasper Jereczek , III- Błażej Lange
- gra podwójna dziewcząt: II- Natalia Maciupa i Martyna Kowalczyk Sianów
- gra podwójna chłopców: I- Kasper Jereczek i Filip Prendecki Polanów
- gra mieszana: I- Kasper Jereczek i Natalia Maciupa
Nagrodę główną „Bursztynową rakietę” zdobył Kasper Jereczek z MKB „Lednik” Miastko – w kategorii wiekowej Młodzik Młodszy. Została ona przyznana dla zawodnika lub zawodniczki, którzy w całym cyklu turniejów zdobędą największą liczbę punktów. Bardzo blisko zdobycia tego tytułu byli również w Młodzikach: Joanna Kosarzycka – II oraz w Młodzikach Młodszych: Natalia Maciupa – II , Hanna Bublewicz – III i Błażej Lange – III. Nasi zawodnicy prezentowali podczas całego cyklu bardzo wysoką i równą formę zajmując zawsze miejsca na podium. Z pozostałych klubów najlepsi byli: I – Martyna Pietrzak z Solca Kujawskiego(Młodzik), I – Norbert Markowski z Sianowa(Młodzik), I – Martyna Kowalczyk z Sianowa(Młodzik Młodszy).