Udany weekend w wykonaniu zapaśników z Miastka

2016-04-11 12:29:46

Niezwykle pracowity weekend mieli za sobą zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. Kadeci rywalizowali w Międzynarodowym Turnieju w Poznaniu. W tych zawodach wystartowały ekipy zagraniczne z Czech, Litwy, Holandii i Ukrainy. Najlepiej zawalczył Artur Szczęsny, który był pierwszy w kategorii wagowej do 46 kg. W finale Artur pokonał Miłosza Kuźnię z Granicy Gdańsk. Drugie miejsce wywalczył Paweł Zabłocki (76 kg), który przegrał w finale z Szymonem Szymonowiczem (Warmia Lidzbark Warmiński) na punkty 2:6. Słabiej zawalczył Piotr Zabłocki, który w kategorii wagowej do 69 kg zajął piąte miejsce. Piotrek w tym dniu nie był w najlepszej dyspozycji. Przegrał między innymi z Patrykiem Bednarzem (ZUKS Łękinia) na punkty 2:6. Po tym turnieju nasi kadeci będą przebywać do końca tygodnia na międzynarodowym zgrupowaniu kadetów w Poznaniu. Natomiast juniorzy walczyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Kostrzynie nad Odrą. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentował Hubert Rudnik, który w kategorii wagowej do 84 kg wywalczył wysokie 5 miejsce. Hubert w walce o brązowy medal przegrał z reprezentantem Białorusi. W zawodach startowały ekipy z Białorusi, Czech, Danii i Holandii.
Kazimierz Wanke: Wyżej wymienione zawody były ostatnimi sprawdzianami przed występami naszych zawodników w Mistrzostwach Polski. Za dwa tygodnie juniorzy będą walczyli w Mistrzostwach Polski, natomiast kadeci w zawodach o tej samej randze pod koniec kwietnia.