Piłkarze Gimnazjum w Miastku w finale województwa 2016-04-27 08:15:28        

Po wygraniu pierwszego etapu eliminacyjnego w tegorocznym turnieju Coca-Cola Cup w Bytowie reprezentanci gimnazjum 22.04.2016r. uczestniczyli w kolejnej rundzie w Chojnicach. W zawodach udział wzięły 4 szkoły: gospodarz turnieju Gimnazjum nr 3 w Chojnicach, Gimnazjum w Czarnem, Gimnazjum w Kaliskach Kościerskich i Gimnazjum w Miastku. Zajmując  drugie miejsce w turnieju, Gimnazjum w Miastku osiągnęło duży sukces, awansując do kolejnej rundy. W decydującym meczu o pierwsze miejsce, po dramatycznym pojedynku nasi chłopcy ulegli gospodarzom turnieju Gimnazjum  nr 3 w Chojnicach 2:1.W tym meczu, nasza drużyna objęła prowadzenie po bramce strzelonej przez Oskara Wiśniewskiego. Niestety, dwa proste błędy w obronie spowodowały, iż przegraliśmy to spotkanie. Uzyskując awans do kolejnej rundy, Gimnazjum w Miastku znalazło się wśród 16 najlepszych drużyn w województwie pomorskim.

Wyniki Gimnazjum w Miastku: Gimnazjum Miastko-Gimnazjum Kaliska 3:1 (bramki -3 Oliwier Lewandowski), Gimnazjum Miastko-Gimnazjum Czarne 4:3(bramki 2-Szymon Wójcik,1-Oskar Wiśniewski, Tomasz Jędraszko), Gimnazjum Miastko-Gimnazjum nr 3 Chojnice 1:2( bramki 1-Oskar Wiśniewski).

Tabela końcowa turnieju w Chojnicach:

  1. Gimnazjum nr 3 Chojnice - 9 pkt
  2. Gimnazjum Miastko - 6 pkt
  3. Gimnazjum Czarne  - 3 pkt
  4. Gimnazjum Kaliska -  0 pkt.

Szkoła występowała w składzie: Marcin Majewski, Oskar Wiśniewski, Oliwier Lewandowski, Tomasz Jędraszko, Jakub Konwerski, Kacper Malinowski, Błażej Kłonczyński, Szymon Wójcik, Ryszard Bujwid, Jakub Korniak. Opiekunem drużyny jest trener Krzysztof Bryndal, prowadzący w Gimnazjum klasę mistrzostwa sportowego w piłce nożnej.

Zawodnikom z Gimnazjum w Miastku życzymy dalszych sukcesów w kolejnej rundzie rozgrywek.