VIII Gminne Zawody Sportowe - Najmłodsi na start



 2016-04-29 13:00:42        

26.04.2016r. w Zespole Szkół w Dretyniu odbyły się VIII Gminne Zawody Sportowe pod hasłem "Najmłodsi na start". W zawodach uczestniczyło 5 drużyn ze szkoły podstawowej w Słosinku, Piaszczynie, Miastku SP 1 i SP 2 oraz gospodarze - SP w Dretyniu. Po wielkich bojach i zmaganiach sportowych osiągnięto wyniki:
I miejsce - SP Dretyń
II miejsce - SP nr 2 w Miastku
III miejsce - SP nr 1 w Miastku
IV miejsce - SP w Piaszczynie
V miejsce - SP w Słosinku
Po raz pierwszy zorganizowano konkurs wiedzowy, który nie przysporzył uczestnikom żadnych problemów i będzie kontynuowany. Organizatorami zawodów były: p. Krystyna Jablońska, p. Magdalena Kwaśniewska, p. Danuta Augustyniak oraz p. Joanna Kulczyk. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody indywidualne, a pierwsze lokaty puchary. Nagrody zostały ufundowane przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał "słodki upominek" sponsorowany przez panią Anetę Harasiuk - serdecznie dziękujemy. Na ustach zawodników gościły uśmiechy. Niektóre z konkurencji to: ślizgi na plecach, wożenie towarów taczkami, przejażdżka wózkami korekcyjnymi.
Skład zwycięskiej drużyny z Dretynia:
1. Aleksandra Ziobro - kl. Ia
2. Cezary Harasiuk - kl. Ia
3. Kinga Grzymek - kl. IIb
4. Bartosz Klepin - kl. IIa
5. Wiktoria kamaszyn - kl.III
6. Filip Ziobro - kl. III
Gratulujemy wszystkim zawodnikom. W imieniu Dyrekcji i Organizatorów już dzisiaj zapraszamy wszystkie szkoły z naszej gminy na "IX zawody "Najmłodsi na start" - za rok.