Dwa złote medale dla zawodników z ZKS Miastko 2016-05-04 07:13:47        

W Lubawie odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym, czyli Mistrzostwa Polski Kadetów do lat 17. Była to najważniejsza impreza dla tej grupy wiekowej. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników, którzy zakwalifikowali się do finałowej szesnastki w każdej kategorii wagowej z dwóch Pucharów Polski.
Zawodnicy z ZKS Miastko byli najskuteczniejszym klubem w Polsce na całych zawodach. Razem stoczyli 13 walk. Tylko jedną walkę przegrał na punkty Paweł Zabłocki.
Złoty medal wywalczył Artur Szczęsny w wadze do 46 kg. Wszystkie swoje cztery pojedynki Artur zakończył przed czasem, nie tracąc przy tym żadnego punktu. Nasz zawodnik walczył rewelacyjnie i powtórzył sukces z roku ubiegłego gdzie także został Mistrzem Polski. Artur w swoich walkach pokonał kolejno: Marcina Hałaja (Cement Gryf Chełm) przez przewagę techniczną 8:0, Michała Czwalińskiego (Cement Gryf Chełm) przez położenie na łopatki, Miłosza Kuźnię (Ajas Gdańsk) przez położenie na łopatki. W finale Artur nie dał żadnych szans Jakubowi Błachowiczowi (PTC Pabianice) kładąc go na łopatki.
Drugi złoty medal wywalczył Piotr Zabłocki w wadze do 69 kg (ubiegłoroczny wicemistrz Polski). Piotrek miał trudnych przeciwników.
W pierwszej walce Piotrek spotkał się z Konradem Lewandowskim (Olimpijczyk Radom). Wygrał z nim przez położenie na łopatki.
W drugiej walce Piotrek zrewanżował się Grygoryanowi Gevorgowi (Ajas Gdańsk) za porażkę w miesiącu lutym w I Pucharze Polski Kadetów. Tym razem wygrał z nim zdecydowanie na punkty 4:1. Walkę półfinałową Piotrek stoczył z zawodnikiem Olimpijczyka Radom Adzievem Khalidem wygrywając z nim wysoko na punkty 7:1. W walce o złoty medal Piotrek wygrał z Kamilem Florków (Śląsk Wrocław) na punkty 5:3.
Paweł Zabłocki (ubiegłoroczny brązowy medalista MP) wywalczył brązowy medal w wadze do 76 kg. Juz w pierwszej walce przegrał z Szymonem Szymonowiczem na punkty 2:5. W kolejnych walkach Paweł był już nie do zatrzymania. Drugą walkę Paweł wygrał z Piotrem Siwakiem (Agros Żary) przez przewagę techniczną 8:0. W trzeciej walce nie dał żadnych szans Wojciechowi Miturze (Talent Białołęka) wygrywając również przez przewagę techniczną 8:0. W czwartej walce wygrał z Karolem Chudzikiem (Olimpijczyk Radom) przez przewagę techniczną 9:0. W walce o brąz Paweł spotkał się z Piotrem Chudzikiem (Olimpijczyk Radom) wygrywając z nim również przez przewagę punktową 9:0. W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko był 6 na 51 startujących klubów.
Kazimierz Wanke: Każdy z moich zawodników walczył rewelacyjnie. Piotrek Zabłocki zrewanżował się Gevorgowi Grygoryanowi (Ajas Gdańsk) za przegraną walkę w Pucharze Polski Kadetów. Piotrek zakończył walki z bilansem 22 zdobytych punktów i 5 straconych (22:5). Artur Szczęsny nie stracił żadnego punktu w zamian zyskując 22 (22:0). Bilans Pawła Zabłockiego to 36:5.
Artur i Piotrek otrzymali powołanie od trenera kadry Polski Piotra Szczeponioka na M/n Turniej Kadetów do Zagrzebia - Chorwacja (13-15.05.2016) i pewnym krokiem zmierzają do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy Kadetów, które odbędą się na początku lipca w Sztokholmie - Szwecja. O reprezentację będzie jeszcze walczył Paweł Zabłocki…
Należy nadmienić, że wychowanek naszego klubu Filip Petrończak (aktualnie Unia Racibórz - uczeń Liceum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu) został mistrzem Polski Kadetów w kategorii wagowej do 54 kg.
Cieszy mnie bardzo, że zawodnik Patryk Bednarz (ZUSK Łękinia - gmina Koczała) w kategorii wagowej do 69 kg wywalczył pierwszy historyczny medal dla tego klubu w grupie wiekowej kadetów do lat 17. Trenerem Patryka jest Daniel Połowyszczak.
Jako przedstawiciel i trener Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko chciałbym bardzo podziękować rodzinie Pawła i Piotra Zabłockich za ogromny doping naszych zawodników.