Biegi w Słosinku



 2016-05-23 14:41:59        

W środę, 18.05.2016r. Szkoła Podstawowa w Słosinku gościła w swoich murach uczniów szkół podstawowych Gminy Miastko, którzy wzięli udział w XVIII Indywidualnych Biegach Przełajowych – Słosinko 2016r. Wszystkich młodych sportowców przywitała Dyrektor Szkoły – Anetta Orczyk.  Uczniowie biegali wyznaczoną trasą nad brzegiem jeziora Słosineckiego Wielkiego.

Najmłodszymi uczestnikami biegów, którzy rywalizowali między sobą, były dzieci z roczników 2010 i 2009. Po ukończeniu biegów przez najmłodszych,  rozpoczęły się biegi  dziewcząt i chłopców  z roczników 2008 -2003, wchodzące  w skład klasyfikacji  indywidualnej i drużynowej. Wszyscy biegacze , którzy zajęli miejsce na podium , otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe.

Wyniki klasyfikacji generalnej:

I miejsce – SP Nr 2 Miastko,  II miejsce – SP Dretyń,  III miejsce  - SP Nr 1 Miastko.

Wyniki klasyfikacji Indywidualnej:

Rocznik 2010: ( poza kwalifikacją generalną)

Chłopcy: I m-ce - Emil Janus – (SP Słosinko), II m-ce – Wojciech Dembczyński ( SP Słosinko).

Dziewczęta: I  m-ce - Oliwia Kornaś – (SP Słosinko), II m-ce - Nadia Syczewska – ( SP Słosinko).

Rocznik 2009: ( poza kwalifikacją generalną)

Chłopcy: I m-ce – Wojciech Rapta – (SP Świerzno), II m-ce – Adam Mejer ( SP Słosinko), III m-ce – Wiktor Kłos ( SP Piaszczyna).

Dziewczęta: I  m-ce – Nikola Krochmalska – (SP Słosinko), II m-ce – Alicja Klusek – ( SP Świerzno), III m-ce – Zuzanna Kłosińska – ( SP Słosinko).

Rocznik 2008:

Chłopcy: I m-ce – Wiktor Dzięcioł – (SP Świerzno), II m-ce – Dominik Borysiewicz ( SP Słosinko), III m-ce – Igor Sztobnicki ( SP Piaszczyna).

Dziewczęta: I  m-ce – Kinga Grzymek – (SP Dretyń), II m-ce – Eryka Starczewska – ( SP Świerzno), III m-ce – Zuzanna Kolenda – ( SP nr 2 Miastko).

Rocznik 2007:

Chłopcy: I m-ce – Sebastian Kozłowski – (SP Dretyń), II m-ce – Jakub Szymański (SP nr 2 Miastko), III m-ce – Jakub Szymoniak (SP nr 2 Miastko).

Dziewczęta: I  m-ce – Kaja Kądziela – (SP nr 2 Miastko), II m-ce – Anna Demko – (SP nr 2 Miastko), III m-ce – Amelia Orlikowska – ( SP Piaszczyna).

Rocznik 2006:

Chłopcy: I m-ce – Maksymilian Synak – (SP nr 2 Miastko), II m-ce – Kacper Łaszcz (SP nr 2 Miastko), III m-ce – Piotr Napieraj (SP Dretyń).

Dziewczęta: I  m-ce – Nina Synak – (SP nr 2 Miastko), II m-ce – Zuzanna Borowska – (SP Dretyń), III m-ce – Kornelia Szczepaniak – (SP nr 2 Miastko).

Rocznik 2005

Chłopcy:  I m-ce - Hubert Harasiuk ( SP Dretyń), II m-ce - Kacper Ksiądz (SP nr 2 Miastko), III m-ce - Ziemowit Topolewski ( SP Dretyń).

Dziewczęta: I m-ce - Weronika Olesiak ( SP Dretyń), II m-ce - Julia Napieraj ( SP Słosinko), III m-ce - Wiktoria Bulczak ( SP nr 2 Miastko).

Rocznik 2004

Chłopcy:  I m-ce – Patryk Kuniszewski ( SP nr 2 Miastko), II m-ce – Antoni Borys (SP nr 1 Miastko), III m-ce – Oskar Psujek (SP nr 2 Miastko).

Dziewczęta: I m-ce – Sandra Lankamer (SP nr 1 Miastko), II m-ce –Adriana Frączak ( SP Dretyń), III m-ce – Nadia Bodnar ( SP nr 2 Miastko).

Rocznik 2003

Chłopcy:  I m-ce – Mariusz Wojciechowski ( SP nr 2 Miastko), II m-ce – Hubert Bachman (SP Świerzno), III m-ce – Krystian Olejniuk (SP nr 2 Miastko).

Dziewczęta: I m-ce – Nikola Płachta ( SP nr 2 Miastko), II m-ce – Paulina Krupa (SP nr 2 Miastko), III m-ce – Anna Kozłowska ( SP Dretyń).

Podczas tego dnia w szkole odbyła się również akcja , której celem było promowanie zdrowego stylu życia. W czasie jej trwania każda osoba mogła bezpłatnie dokonać pomiaru glikemii ( poziomu cukru we krwi), ciśnienia tętniczego krwi oraz określenia BMI. Badania zostały przeprowadzone przez Alicję Szczepanek - pielęgniarkę edukacyjną ze Szpitala Miejskiego w Miastku oraz  pielęgniarkę szkolną Krystynę Taraszkiewicz.

 Dyrekcja i Grono Pedagogiczne szkoły bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu tych zawodów: UM w Miastku,  OSiR w Miastku,  MGOK w Miastku, Radzie Rodziców działającej w szkole, Zarządowi Szpitala Miejskiego w Miastku Sp. z o.o.