Pracowity weekend mieli za sobą zapaśnicy z Miastka

2016-05-30 13:02:39

W Kartuzach odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetów (do lat 17) i Młodzików (do lat 14) o Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym. Zawody te były XIII Memoriałem Braci Pryczkowskich i Jana Kuczyńskiego. W zawodach wzięło udział około 70 zawodników z 10 klubów, w tym drużyny z Estoni i Kaliningradu. Z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko pierwsze miejsca wywalczyli w kadetach: - Paweł Zabłocki w kategorii wagowej do 76 kg oraz Jacek Kazimierczak w kategorii wagowej do 54 kg. W młodzikach srebrny medal wywalczył Piotr Ziembicki w kategorii wagowej do 29 kg, a brązowy medal wywalczył Jakub Dobrowolski w kategorii wagowej do 53 kg.

W tym samym czasie w Karlinie odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Młodzików i Dzieci o Puchar Burmistrza Karlina. Startowało 120 zawodników z 12 klubów. Jedyną reprezentantką ZKS Miastko była Agata Kazimierczak. Występująca w kategorii wagowej do 57 kg nasza zawodniczka walczyła rewelacyjnie. Pokonała cztery zawodniczki (dwie walki przez położenie na łopatki, oraz dwie walki na punkty) z innych klubów i tym samym zajęła pierwsze miejsce.

Również w sobotę w Czechach, w miejscowości Chomutov (28.05.2016) odbył się bardzo silnie obsadzony Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetów w stylu klasycznym. W zawodach wystąpili silne reprezentacje z następujących krajów: Rosji, Białorusi, Niemiec i Czech. Nasz aktualny mistrz Polski Piotr Zabłocki walczył w kategorii wagowej do 69 kg. Tym razem Piotrek znalazł się tuż za podium zajmując 5 miejsce.