Ekokoncert PMDK



 2016-06-10 12:05:59        

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Miastku z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, 7  czerwca 2016 roku,  przygotował EKOKONCERT  pn. „Okaż kulturę i chroń naturę”. W koncercie trwającym 1,5 godziny wystąpiło 117 młodych artystów z PMDK : soliści, duety, zespół wokalny DIVISI, recytatorzy  z sekcji recytatorskiej i teatru RUMMELEK, teatr  „W świecie masek”, kabaret  SZPILKA,TRIO i zespół gimnastyczno – taneczny PIRAMIDA  oraz zespoły taneczne RYTM, MINI FLEKS i FLEKS.
Wspaniała publiczność, która szczelnie wypełniła salę, nie szczędziła owacji dla występujących, a konferansjerzy przy zapowiedziach każdego punktu programu zachęcali dzieci młodzież i dorosłych do okazywania kultury podczas obcowania z naturą.
Podczas EKOKONCERTU  nastąpiło uroczyste rozdanie nagród 22 laureatom VII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Fauna i Flora Powiatu Bytowskiego” przez Wicestarostę Powiatu Bytowskiego Pana Zbigniewa Batko, Naczelnika Wydziału Oświaty i Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Miastku Pana Jerzego Wójtowicza i Dyrektora PMDK Panią Lucynę Lubieńską.
Lista laureatów:                                                                                                                                                                                 w kategorii przedszkola:
Wyróżnienie – za całokształt w poznawaniu przyrody aparatem fotograficznym – grupa przedszkolna z Punktu Przedszkolnego SP w Suchorzu
w kategorii I (szkoły podstawowe):
I miejsce   Łukasz Świrydo – SP nr 2 w Miastku
Izabela Bober –SP nr 1 z Oddziałami  Sportowymi w Miastku
II miejsce  Przemysław Lukierski  – SP  nr 2 w Miastku
III miejsce  Ryszard Rakowicz, Jakub Rakowicz – SP nr 1  w Bytowie                   
Wyróżnienia                                                                                                                      
Zuzanna Wera – SP  w Słosinku
Maksymilian Jóźwiak, Szymon Hrycuta – SP  nr 2 w Miastku
w kategorii II ( szkoły gimnazjalne):
I miejsce    Michał Rudnik  –ZS  w Lipnicy
II miejsce   Aleksandra Kołodziej– Gimnazjum nr 2 w Bytowie
III miejsce  Wiktoria Cichosz – Gimnazjum w Miastku
Wyróżnienia                                                                                                                                        
Zofia Hołowiej, Martyna Ścigała –Gimnazjum nr 2 w Bytowie
Jagoda Kopacz –ZS  w Czarnej Dąbrówce
Karol Szczepaniak –Gimnazjum w Miastku
w kategorii III ( szkoły ponadgimnazjalne):
I miejsce – Marika Kornaś – ZSOiT w Miastku
II miejsce – Robert Stoltman – PMDK w Miastku
III miejsce – Agata Kandziora  – ZSP  w Łodzierzy
Wyróżnienia                                                       
Daniel Gietka  – SOS–W  w Tursku
Wiktoria Wrycz- Rekowska –ZSP w Łodzierzy
Filip Kobiec  – ZSOiT w Miastku
Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Bytowie, Urząd Miejski w Miastku i Nadleśnictwo w Miastku.