XI Międzyszkolny Konkurs Mistrz Klawiatury 2016-06-10 12:10:41        

Już po raz jedenasty w miasteckim gimnazjum odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury", zorganizowany przez nauczycieli informatyki: p. A. Włodarskiego, p. M. Grymbowskiego, p. C. Król oraz p. T. Stoltmann. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:

  • klasy I-III ze szkoły podstawowej
  • klasy IV-VI ze szkoły podstawowej
  • klasy I-III z gimnazjum.

Do rywalizacji o miano Mistrza Klawiatury stanęło 30 uczniów ze szkół podstawowych (SP Przytocko, SP1 Miastko, SP2 Miastko) i 29 uczniów gimnazjów (ZS w Dretyniu oraz ZS w Kępicach).

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
W kategorii - klas I-III ze szkół podstawowych I m. zająłKacper Niewiadomski SP1 w Miastku, II m.- Konrad Szewczyk z ZS w Kępicach, zaś III - Aleksandra Klepacz z SP2 w Miastku. W kategorii - klasy IV-VII m.zajął Gracjan Frąckiewicz z ZS w Dretyniu, II m.- Dominik Frąckiewicz z ZS w Dretyniu, zaś III - Marta Bućko z ZS w Kępicach. W kategorii gimnazjów całe podium zajęli miasteccy gimnazjaliści: I m.- Michał Kozieł, II m. - Tomasz Kisielewski, zaś III - Maciej Treder. Tytuł „Mistrz Klawiatury 2016” zdobyła Wiktoria Głąbałaz SP1 w Miastku. Ciekawostą jest, że najmniejszą ilość błędów popełniła Magdalena Wolska z Gimnazjum w Miastku, zaś najmłodszym uczestnikiem był Bartosz Dorawa (rocznik 2009r.) z SP1 w Miastku.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a zdobywczyni tytułu i uczestnik, który popełnił najmniej błędów - pamiątkowe puchary. Wszyscy goście otrzymali drobne upominki rzeczowe, ufundowane przez sponsorów konkursu: Urząd Miejski w Miastku, Salon Play - Marcin Skowron i Tomasz Skrobas, Salon T-Mobile - Jacek Bober, PhoneShop - Szymon Małek, Hurtownia OPTIM - Piotr Krupka, Firma DORMAR - Dorota i Mieczysław Zacharzewscy.

Dyrekcja gimnazjum i organizatorzy konkursu serdecznie dziękują sponsorom za ufundowanie nagród i  upominków.