Pracowity weekend dla zapaśników z Miastka

2016-06-13 11:07:06

W Kostrzyniu nad Odrą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów (do lat 17) w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział 96 zawodników z 23 klubów, w tym silne reprezentacje z Białorusi, Holandii, Norwegii i Niemiec.            Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 3 zawodników. Wszyscy stanęli na podium.
Międzynarodowym wicemistrzem Polski w kategorii wagowej do 69 kg został Piotr Zabłocki. Piotrek w drodze po medal pokonał następujących zawodników: Danila Kabanetsa z Białorusi kładąc go na łopatki, Artisona Valsakovicha (Białoruś) na punkty przy stanie 6:6, Adriana Cieślaka (Agros Żary) przez przewagę techniczną 10:0. Dopiero w finale Piotrek przegrał z kolejnym reprezentantem Białorusi Nikitą Migunem na punkty 1:4.
Paweł Zabłocki zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 76 kg. Paweł przegrał tylko jedną walkę z zawodnikiem Białorusi Elnurem Mirzgiewem na punkty 1:4
Artur Szczęsny zdobył brązowy medal w wyższej kategorii wagowej do 50 kg. Przegrał tylko jedną walkę, z aktualnym mistrzem Polski tej kategorii wagowej Dominikiem Dudzińskim wysoko na punkty.
W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął wysokie piąte miejsce.
K. Wanke: Bardzo cieszy mnie fakt, że nasi zapaśnicy - kadeci należą do ścisłej czołówki krajowej. Piotr Zabłocki (aktualny mistrz Polski) potwierdził swoją klasę i był najlepszym z Polaków w kategorii wagowej do 69 kg. Piotrek jest wytypowany przez Polski Związek Zapaśniczy w 10- cio osobowym składzie do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy w Szwecji (19-24.07.2016). Udział 1-go podstawowego 10-cio osobowego składu finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W tym samym czasie w Olsztynie odbył się XLV Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur w zapasach w stylu klasycznym, wolnym i zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział 220 zawodników i zawodniczek z 33 klubów, w tym ekipy z Rosji, Białorusi i Litwy.
Na tych zawodach Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 2 zawodników i 1 zawodniczka.
Złoty medal zdobyła Agata Kazimierczak w kategorii wagowej do 52 kg. Agata nie dała żadnych szans swoim rywalkom. Agata w tym turnieju pokonała następujące zawodniczki: Kingę Zielińską (Gwiazda Szczuczyn) przez położenie na łopatki, Karolinę Zakrzewską (Olimpik Suwałki) przez przewagę techniczną 10:0, Klaudię Kowalską (Budowlani Olsztyn) przez położenie na łopatki. W finale natomiast nie dała najmniejszych szans Natalii Góźdż (Olimpijczyk Radom), z którą wygrała przez przewagę techniczną 12:2.
Nieco gorzej powalczyli nasi klasycy. Kacper Karaśkieiwcz (35 kg) był ósmy, a Jakub Dobrowolski (53 kg) zajął 10 miejsce.