Sukcesy Daniela Gietki

2016-06-14 08:31:05

Daniel Gietka z Miastka zdobył dwa złote medale i jeden srebrny w X Ogólnopolskich Regatach Kajakowych, które odbyły się w dniach od 10 do 12 czerwca w Kwidzynie i Sztumie. Zawody połączone były z XII Ogólnopolskim Mityngiem w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. Daniel wygrał konkurencję 200 i 500 metrów na kajakach turystycznych, a na kajaku wyczynowym na dystansie 200 metrów zajął drugie miejsce. 26-letni miastczanin został uznany za najlepszego zawodnika zawodów. Uzyskał też najlepsze czasy. Dodajmy jeszcze, że na tych samych zawodach Karina Czajka z Ośrodka w Tursku zdobyła srebro i brąz. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Daniel zdobył dwa srebrne medale na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles, a jego koleżanka Patrycja Kiedrowska zdobyła złoto i brąz. Daniel dotychczas trenował na jeziorze w Tursku, a obecnie na Ledniku. Jego trenerką jest Małgorzata Petryna. Obecnie miastczanin przygotowuje się do Zawodów Paraolimpijskich w Poznaniu, które odbędą się za trzy miesiące w Poznaniu. Zwycięstwo w nich będzie przepustką do udziału w Olimpiadach Specjalnych w Tokio. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych! na zdjęciu - Daniel Gietka z medalami z Ogólnopolskich Regat Kajakowych.