Okruchy historii 2016-09-21 00:00:00        

W sobotę 1 października o godz.15:00 zapraszamy na kolejne spotkania z historią naszego miasta. To już trzecie spotkanie z tego cyklu.


Skąd wzięli się w Miastku huzarzy? Jaki związek ma zamach na szefa Urzędu Bezpieczeństwa w Sanoku z ziemią miastecką? Ilu Ukraińców przybyło do Miastka w trakcie Akcji Wisła? Czy ks. generał Bernard Witucki w 1981 roku rzeczywiście „postawił na baczność” cały komisariat milicji?

Na te pytania odpowiedzą miasteccy historycy: Jarosław Lemański przedstawi temat Huzarzy w Miastku, Dominik Radecki, "Zapomniani bohaterowie z AK - Edmund Niemczyk ps.Lot i Wiktor Broszczakowski ps.Bill”, Alina Bacic â Saliszewska, "Wysiedlenia Ukraińców na ziemię miastecką w 1947 roku" i Łukasz Szkwarek, "1981. Rok bez pochodu - działalność Komitetu Obchodów Świąt 1, 3 i 9 Maja w Miastku".

         Organizatorem spotkań jest dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Janusz Gawroński, również zafascynowany lokalną historią.

         Wszystkich miłośników muzy Klio zapraszamy w sobotę 1 października na godzinę 15:00 do świetlicy MGOK Miastko przy ul. Bolesława Chrobrego 6b.