Święto pieczonego ziemniaka 2016-09-28 00:00:00        

We wtorek, 27.09.2016r. uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Słosinku wzięli udział w „Święcie Pieczonego Ziemniaka”, które już od kilku lat, w pierwszych dniach jesieni, organizowane jest dla nich przez wychowawców tych klas –B. Rutecką, A. Jurkowską i H. Binczyk. 


Tegoroczne obchody tego dnia rozpoczęły się wizytą w gospodarstwie rolnym państwa Pietrołaj, które sąsiaduje ze szkołą. To tam dzieci miały możliwość zapoznania się z trudną pracą rolnika i jego codziennymi obowiązkami.  Tam również  zobaczyły z bliska maszyny rolnicze, o których będą uczyć się w szkole . Oprócz nowoczesnych maszyn wykorzystywanych w gospodarstwie, dzieci miały możliwość obejrzenia maszyn rolniczych , które są już dzisiaj „zabytkami” , m.in.: konną kopaczkę do ziemniaków czy jednoskibowy pług konny.
Po powrocie do szkoły na uczniów czekały prawdziwe wykopki, jak na dzień ziemniaka przystało. Cały plac przed szkołą wysypany był małymi ziemniakami. Zadaniem uczniów było jak najszybsze zebranie ich do specjalnie przygotowanych reklamówek, aby za chwilę móc zrobić z nich „ziemniaczane stworki”.  Wykorzystując piękną jesienną pogodę wszystkie dzieci wzięły także udział w zabawach sportowych, których głównym bohaterem był oczywiście ziemniak.  
Na zakończenie święta wszyscy zgromadzili się przy wcześniej rozpalonym ognisku, w którego popiele piekły się ziemniaki. Kto nie miał  możliwość zjedzenia ziemniaka  prosto z ogniska niech żałuje! Są pyszne!